چگونه کمربند چرمی را نرم کنیم

کمربندهای چرمی می توانند سفت و ناراحت کننده باشند، به خصوص زمانی که نو هستند. اگر چرم به طور منظم درمان نشود، ممکن است خشک شود و ترک بخورد. خوشبختانه می توان از چندین روش شیمیایی بی خطر برای پوست برای نرم کردن کمربند استفاده کرد و نشستن روی آن را راحت تر می کند.

کمربند را با الکل پاک کنید. برای استفاده آسان، مقداری الکل مالشی را روی سواب پنبه ای بریزید. سپس سطح چرم را با الکل مالشی کاملا پاک کنید. این باید چرم را تمیز کند و منافذ مواد را باز کند. مطمئن شوید که الکل به عمق چرم نفوذ کرده است. ممکن است لازم باشد چندین بار رنگ کنید.می توانید الکل مالشی ایزوپروپیل را در اکثر داروخانه ها و فروشگاه های مواد غذایی خریداری کنید. ممکن است قبلاً تعدادی در کابینت خود داشته باشید.

چرم

 

اگر سواب پنبه ای ندارید، از حوله، دستمال کاغذی یا سواب پنبه ای تمیز استفاده کنید. می توانید از انگشتان خود نیز استفاده کنید. اما مراقب باشید: مالیدن الکل می تواند پوست شما را پس از تماس طولانی مدت خشک کند.

وازلین را دنبال کنید

وازلین یا سایر فرآورده های نفتی را روی انگشت یا نوک Q قرار دهید. سپس وازلین را در سراسر کمربند پخش کنید و تمام سطح را بپوشانید. بگذارید وازلین در چرم بزی خیس بخورد.

نیازی نیست جرم چسبناک وازلین را روی کمربند جمع کنید تا نرم شود. یک لایه نازک و صاف خوب است

کمربند را تمیز کنید. وازلین را با یک پارچه یا دستمال پاک کنید. قبل از بستن کمربند بگذارید چرم خشک شود. در آفتاب قرار دهید تا سریعتر خشک شود.

چرم را در آفتاب آماده کنید

 در روزهای آفتابی کمربند چرمی خود را بیرون نگه دارید. بگذارید حدود 10 دقیقه بماند تا منافذ باز شود و مواد آماده شوند.

روغن خود را انتخاب کنید روغن نارگیل (نوع ارگانیکی که برای پخت و پز استفاده می کنید) یک نرم کننده عالی است که به راحتی پیدا می شود. روغن آووکادو، روغن جوجوبا، روغن زیتون یا روغن بادام را امتحان کنید. از یک روغن طبیعی به عنوان نرم کننده برای خود استفاده کنید. چرم پوست خشک شده و فرآوری شده گاوها است، بنابراین اساساً از همان موادی ساخته می شود که پوست شما ساخته شده است که برای تمیز کردن آن می توانید از واکس مبل چرم استفاده کنید.

چرم

چرم مشهد زنانه

 

روغن های طبیعی مزیت اضافه شده بوی خوش دارند. مالیدن الکل و وازلین کمربند را نرم می کند، اما قطعاً ممکن است بوی یک ماده شیمیایی نداشته باشد. روغنی را که می خواهید بو کنید انتخاب کنید.

از روغن های سخت شده شیمیایی، یعنی بیشتر روغن های تجاری ذرت و گیاهی استفاده نکنید.

روغن را روی کمربند بمالید. انگشتان خود را به روغن آغشته کنید و سپس آنها را کاملا روی سطح کمربند بمالید. برای بهبود اثر نرم کنندگی چند لایه روغن اضافه کنید. هر چه روغن بیشتری استفاده کنید، چرم نرم تر می شود.

نگران استفاده زیاد نباشید. بیشتر روغن های طبیعی به چرم آسیب نمی رسانند

روغن را روی چرم خشک کنید. روغن ها، به خصوص روغن نارگیل، می توانند کمربند را کمی تیره کنند. با این حال، چرم سفت را به ماده ای نرم و پوشیدنی تبدیل می کند. اگر تسمه به اندازه کافی نرم نیست، درمان روغن را تکرار کنید.

می توانید از این افکت تیره کننده برای تغییر ظاهر کمربند چرمی خود استفاده کنید. به طور یکنواخت بمالید تا از لکه های نور ناسازگار جلوگیری کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.